MSP – Batu Incecay
Batu Incecay Rotating Header Image

MSP

Microsoft’un üniversite öğrencileri ile birlikte gerçekleştirdiği Microsoft Student Partner’ın dünyadaki kısaltmasıdır MSP. En temel tanımı ile MSP’ler üniversitelerde Microsoft ve Microsoft teknolojileri hakkında bilgi sahibi öğrencilerdir.

MSP’ler Microsoft tarafından önceden duyurulan tarihlerde başvurularını yaparlar. Başvurularda doldurulacak bir form dışında bir de tanıtım videosu istenmektedir. Bu videoda kişisel bir tanıtım dışında, o güne kadar gerçekleştirilen etkinlikler, neden MSP olmak istendiği ve MSP olunursa neler yapılacağı konularına yer verilmelidir. Microsoft Türkiye yapılan başvuruları inceledikten sonra beraber çalışacağı MSP’leri seçip duyurur. Bu noktadan sonra seçilen MSP’ler Microsoft’tan, Microsoft ve Microsoft Teknolojileri hakkında eğitimler alır. Aldıkları bu eğitimler ile Microsoft Teknolojileri ile ilgili çeşitli uygulamalar geliştirir ve üniversitelerindeki arkadaşlarına bu eğitimlerini aktarırlar.

2011-2012 Öğretim Yılı MSP başvuruları 31 Ocak günü sona erdi. Videomla beraber başvuru yapanlardan biri de bendim. Sonuçlar 6 Şubat 2012 Cumartesi günü açıklandığında. Adı listede olan 47 kişiden biri de bendim. Ege Üniversite’sini temsilen Gazi Uslu ile beraber bir dönem boyunca MSP’lik yapacağız. Umarım bu unvanın hakkını verebilirim.